Okolo Třeboně 2024 na Louce u Zlaté stoky

Okolo Třeboně 2024 na Louce u Zlaté stoky

V areálu Pod Světem se nachází multifunkční prostor nazvaný Louka u Zlaté stoky. V průběhu roku se tu konají nejrůznější kulturní akce, z nichž nejpopulárnější je velký multižánrový hudební festival Okolo Třeboně. V Třeboni se koná pravidelně již od roku 1992, letos se na něj můžete těšit ve dnech 27. června až 4. července.

Mezi stálice festivalu patří Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, skupina Nezmaři, Pavel Šporcl a Václav Hudeček. Svou účast letos potvrdili i skupina Kamelot, Asonance, Spolektiv, Mrakoplaš a Jarret, stand-up komik Miloš Knor, předkapely, DJ ad. Rozhodně se tedy máte na co těšit.

Původní převážně folkové zaměření festivalu se během času změnilo v multižánrové. Součástí festivalu je i scéna pro začínající skupiny nazývaná Houpací kůň. Většina míst k sezení je krytá, rozmarné počasí vás nezaskočí. K dispozici bude občerstvení a gastronomické speciality pořízené na místním grilu nebo v udírně.

Na Louce u Zlaté stoky si přijdou na své i rodiny s dětmi, které ocení velké dětské hřiště. Oblíbený festival Okolo Třeboně si tak můžete užít i s dětmi. Během festivalu se tu pořádá i rodinné odpoledne s programem pro děti.

Vstupenky na festival si pořiďte včas, je o ně velký zájem. Koupíte je na stránkách pořadatele nebo v TIC Třeboň.